Грунтуємо стіни

Грунтовка — важлива складова при ремонті стін. Від її правильного виконання залежить якість проведення наступних ремонтних операцій, адже грунтовка забезпечує надійне зчеплення оздоблювального шару стін з її основою.

Майcтри — початківці, які вперше роблять ремонт своєї квартири самостійно, нехтують ґрунтовкою, вважаючи нанесення грунту — зайвою витратою часу і коштів, а поверхня стін і без того придатною для обробки. І зовсім дарма!

Грунтовка стін не просто у багато разів підвищує адгезивні властивості будь-якій поверхні — бетонної, дерев’яної, металевої та покращує тим самим зчеплення оздоблювальних матеріалів і підстави, але й зміцнює оброблюваний матеріал, запобігає розтріскуванню, осипання, винекнення плям в процесі подальшої експлуатації. Прогрунтовану стіни не боятися вологості, а це важлива перевага.

У давні часи вибір грунтовки не відрізнявся різноманітністю, грунтовка випускалася універсальна, на всі випадки життя. Сьогодні магазини будівельних матеріалів надають широкий асортимент грунтовки всіляких марок, призначення та виробників. Грунтовки відрізняються за своїм складом — алкідні, акрилові, мінеральні, можуть бути як сухі, так і рідкі, уже готові до застосування. Багато виробників випускають спеціальні грунтовки, призначені для обробки конкретних матеріалів — дерев’яних, бетонних, цегляних, металевих поверхонь, що дуже зручно.

Незважаючи на величезне різноманіття грунтовок, по своїх властивостях і призначенням вони поділяються на дві основні групи — грунтовки адгезивні і грунтовки зміцнюючі.

Основне завдання адгезивних грунтовок — поліпшення зчеплення шарів оздоблювальних матеріалів. Застосовуватися вони можуть перед фарбуванням стін, поклейка шпалер або плитки.

Зміцнювальні грунтовки призначені для зміцнення пухких, пористих поверхонь, склеювання і затвердіння верхнього шару ґрунтованих поверхні і додання їй водостійких властивостей. Зміцнювальні грунтовки ще називають прайм-грунтовками. Зазвичай зміцнювальна грунтовка проникає в суху оброблювану поверхню на 2-3 см в глибину, але так звані грунтовки глибокого проникнення здатні просочитися у поверхню на 10 сантиметрів і більше.

Яку грунтовку вибрати?

При виборі грунтовки потрібно виходити від фізичних параметрів і стану ґрунтованих поверхні, в нашому випадку — стін. Головними характеристиками тут виступають рихлість, пористість і здатність вбирати вологу. Саме ці параметри визначають міцність і надійність нанесення оздоблювальних матеріалів. Якщо стіни досить щільні, дрібнопористі і погано вбирають вологу, варто звернути увагу на адгезивні грунтовки. Якщо стіни недостатньо міцні, пухкі і сильно пористі, тут не обійтися без зміцнювальних грунтовок (бажано — глибокого проникнення).

Будівельники знають, що при зведенні будинків найскладніше наноситься штукатурка на свіжі монолітні бетонні стіни. Справитися з цим завданням без особливих проблем допомагає грунтовка бетонних стін спеціальними професійними мінеральними грунтовками з додаванням цементу в своєму складі.

Також для обробки приміщень з підвищеною вологістю використовують ґрунтовку зі спеціальними властивостями, що створюють на поверхні стін надійний гідроізоляційний шар, що захищає стіни від проникнення вологи. Такі грунтовки для досягнення кращого ефекту прийнято наносити в два шари.

При виборі грунтовки для підготовки поверхні стіни під фарбування, фахівці рекомендують вибирати оздоблювальні матеріали одного виробника, щоб забезпечити максимальну сумісність і найкращий ефект. При підготовці стін до фарбування також не завадить двічі прогрунтувати стіни, цим Ви істотно зменшите вбираність фарби в стінну поверхню.

При покупці грунтовки уважно вивчіть її маркування, склад і призначення. Крім того, більшість виробників вказують приблизний витрата грунтовки в залежності від параметрів ґрунтованих поверхні. Загальний принцип простий — мінімальна витрата грунтовки можливий при її нанесенні на гладкі, непоруваті та щільні поверхні. І, навпаки, максимальна витрата грунтовки відбувається при грунтування сухих, пористих і пухких підстав.

Залежно від консистенції ґрунтовку наносять за допомогою м’якого малярного валика, кисті  або шпателя.

Як ми вже говорили вище, сучасні грунтовки відрізняються своїм хімічним складом. Щоб визначитися з конкретною маркою або виробником грунтовки, можна проконсультуватися у продавців-консультантів Компанії УкрЛюкс за телефоном — 0667248721. Також Ви можете ознайомитися з вибором якісних українських грутовок на нашому сайті Ukrlux.com.ua у розділі Грунтовки.