Клей: Історія


До мінеральних клеям іноді відносять і такі сполучні матеріали, як вапно та гіпс, але у них відсутня одна з основних властивостей клеїв — липкість. Силікатний клей або, що те ж саме, рідке скло повністю задовольняє всім властивостям, притаманним клею.
З рослинних клеїв до порівняно недавнього часу був найбільш відомий гуміарабік. Він випускався ще в 50-х роках, але зараз для споживчих цілей не використовується. Гуміарабік (латинською гуммі — камінь, сік дерев; арабік — аравійський) — прозора рідка маса, яка виділяється різними видами аравійських і африканських акацій. Вона твердне на повітрі. Тверда маса подрібнювалася, а для приготування клей розчиняли у воді. Для склеювання паперу та картону гуммиарабик був дуже зручний. Зараз про нього згадують, лише коли зустрічаються з ним в художній або технічній літературі.
Іншим рослинним клеєм, також вельми шанобливого віку, є борошняний клейстер. Він застосовувався вже у виробництві папірусу. Дотепер борошняний клейстер іноді використовують для обклеювання кімнат шпалерами.
У Стародавньому Римі для наклеювання золотої фольги на папір застосовували яєчний жовток. Стародавніми художниками як сполучна для пігментів в темперних фарбах використовувався казеїн. Перші патенти на казеїнові клеї були видані в 1850 р. Широке промислове поширення на рубежі XX ст. отримали клеї на основі казеїну і вапна. Однак казеїн — це вже не рослинний, а клей тваринного походження. До даної категорії з деякою натяжкою можна віднести і яєчний жовток.
До рослинних клеїв можна було віднести розчин натурального каучуку в бензині, получающегося з соку дерева гевеї, що росте в тропічній Америці. Понад 150 років він широко використовувався у взуттєвій та інших галузях промисловості. Однак в останні десятиліття був замінений синтетичними клеями.
Багато століть в народі використовується столярний клей. Що це таке? У чому його переваги? Столярних клеїв багато, їх отримують з різної сировини і вони розрізняються за складом. Проте всі вони тваринного походження. Правда, один з видів столярного клею виготовляють з відходів при переробці риб. Столярний клей простий у використанні і вельми надійний у виробах. По міцності на розрив він поступається тільки металам. Якщо розривати бруски міцної деревини, з’єднані столярним клеєм, то зруйнується деревина, а не клейовий прошарок. Столярний клей швидко схоплюється, не залишає плям і при всьому при цьому він досить дешевий.
Кращі властивості висохла клейовий прошарок має при вмісті в ній 10 … 14% води. Слід зазначити, що залежно від вологості повітря столярний клей то віддає, то поглинає вологу. Часті зміни вологості з часом призводять до ослаблення клейового шару. Однак старінню піддаються не тільки столярний, а й будь-які інші клеї.

Якщо ми повернемося в сьогодення, то ми можемо побачити широку гамму клеїв, технологій та особливостей їх виготовлення. На ринку України представлена велика кількість виробників клею. Тим не менше, наша компанія є однією з найдосвідченіших в даній галузі і працює більше 10 років на вітчизняному ринку. Наші технологи використовують передові технології. Тому купуючи у нас клеї, ви будете задоволеними.

Ознайомитися з нашою продукцією можете в розділі Клеї.

Також Вас може зацікавити наша фарбалакшпатлівка чи грунтовки.

Підтримайте укрїнського виробника. Купуйте Українське!